top of page

ЗАТВЕРДЖЕНО

Рішенням 1-ї сесії Раденської сільської ради VІI скликання від 05.11.2015 р. № 7

Із змінами внесеними Рішенням 6-ї сесії Раденської сільської ради VІI скликання від 18.03.2016 р. № 77

Р Е Г Л А М Е Н Т

роботи Раденської сільської ради VІI скликання

 

І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1. Раденська сільська рада формується на строк повноважень згідно Конституції України, є органом місцевого самоврядування,  представляє  територіальну громаду сіл Раденськ та Пролетарка Цюрупинського району Херсонської області і здійснює від її імені та в її інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування.

2. Сільська рада визначає кількісний склад ради.

3. Очолює сільську раду сільський голова.

4. Сільська рада приймає рішення про проведення місцевого референдуму.

5. Обирає постійні комісії ради та тимчасові контрольні комісії ради.

6. За поданням сільського голови обирає секретаря ради.

7. За пропозицією сільського голови затверджує кількісний та персональний склад виконавчого органу влади та зміни в ньому.

8. Приймає рішення про дострокове припинення повноважень органів територіальної самоорганізації населення у випадках, передбачених Законом України „Про місцеве самоврядування в Україні”.

9. Діяльність, компетенція і функції основних структур ради визначається Законом України „Про місцеве самоврядування в Україні”, положеннями про них, які затверджуються радою.

10. Рада вважається правомочною за умови обрання не менше, як двох третин депутатів від загального складу ради.

 

ІІ. ФОРМИ ДІЯЛЬНОСТІ РАДИ

1. Основною організаційно-правовою формою роботи сільської ради є сесія сільської ради.

2. Сесії сільської ради скликаються сільським головою в міру необхідності, але не рідше одного разу на квартал.

3. Розпорядження сільського голови про скликання сесії ради із зазначенням часу скликання, місця проведення сесії, питань, які виносяться на розгляд сесії доводиться до відома депутатів і населення не пізніше, як за 10 днів до сесії, а в окремих випадках – за день до сесії.

4. Сесії сільської ради, в тому числі і позачергові, можуть бути скликані сільським головою, секретарем ради, а також за пропозицією не менше, як третини від загального числа обраних депутатів, за пропозицією постійної комісії ради.

5. Сесія ради є правомочною, якщо на її пленарному засіданні бере участь більше половини депутатів від загального складу ради.

6. Протоколи сесій підписуються сільським головою, а в разі його відсутності – секретарем сільської ради.

7. Сесії проводяться гласно. В разі необхідності, рада може прийняти рішення про проведення закритого пленарного засідання.

8. Підготовка сесій:

8.1. Підготовка сесій здійснюється постійними комісіями, робочою групою, яка складається з числа депутатів сільської ради і затверджується радою.

8.2. Для підготовки питань постійна комісія або робоча група можуть утворювати комісії із залученням представників громадськості, спеціалістів народного господарства.

8.3. За результатами вивчення питання комісія подає робочій (депутатській) групі необхідні матеріали або пропозиції та проект рішення сесії. Якщо комісія в результаті вивчення питання відхиляє його, то в порядок денний сесії воно не вноситься.

8.4. Відповідальною особою за підготовку документів є особа, якій згідно з планом підготовки сесії та планом роботи ради доручена підготовка питання.

8.5. Пропозиції до проектів рішень сільської ради з усіма необхідними документами вносяться не пізніш, як за 20 робочих днів до сесії.

9. Підготовка і розгляд рішень ради та її органів:

9.1. Проекти рішень, які пропонуються для розгляду радою, подаються сільському голові і реєструються у секретаря ради.

Проекти рішень, інші документи і матеріали з питань, що вносяться на розгляд ради, доводяться до відома депутатів і населення не пізніш, як за 20 робочих днів до дати їх розгляду, шляхом оприлюднення їх на офіційному сайті сільської ради або в інший спосіб.

9.2. Сільський голова подає пропозиції по проектах рішень в постійні комісії для їх висновків, призначає одну із комісій головною по даному проекту і доручає їй підготовку доповіді і співдоповіді по цьому питанню.

9.3. Ініціатори проектів мають право брати участь у всіх стадіях їх обговорення в постійних комісіях, спеціально створених підготовчих комісіях, виступати з доповідями і співдоповідями на сесіях ради.

9.4. Альтернативні проекти рішень розглядаються в аналогічному порядку.

9.5. Сільський голова має право прийняти рішення про проведення широкого обговорення проекту громадянами сіл.

9.6. Якщо при роботі над проектом не досягнуто згоди всіх учасників, то на розгляд сесії вносяться одночасно альтернативні проекти рішень або окремі питання розбіжностей по них.

9.7. Зміст проекту рішення ради, його альтернативні варіанти в цілому або окремими частками заздалегідь направляються усім депутатам ради. Поправка до проекту рішення вноситься в письмовій формі. Комісія, яка готує рішення, розглядає, приймає рішення або відхиляє його. Якщо поправка відхилена комісією, депутат має право винести її на розгляд сесії.

9.8. Розгляд пропозицій, доповнень і уточнень по проекту рішення ради проводиться після ухвалення внесеного проекту рішення ради постійною комісією або робочою групою, яка здійснює підготовку сесії.

9.9. Рада має право прийняти рішення про проведення сільського референдуму по конкретному проекту та його альтернативах. Результати референдуму вважаються остаточними.

10. Розгляд проектів Програми соціально-економічного розвитку та бюджету сільської ради.

10.1. Проекти Програми економічного і соціального розвитку сіл та місцевого бюджету, а також інформації про їх виконання вносяться сільським головою не пізніше, ніж за 20 робочих днів, для розгляду їх на сесії ради. Сільський голова направляє вказані проекти для розгляду і підготовки висновків по них постійним комісіям ради не пізніше, ніж за 20 робочих днів до їх розгляду на сесії.

10.2. Постійні комісії не пізніше, ніж за 20 робочих днів до розгляду на сесії, повідомляють сільському голові свої пропозиції та зауваження по проектах Програми, бюджету, інформації про їх виконання, а також подають проекти відповідних рішень ради. Матеріали по проектах Програми соціально-економічного розвитку, бюджету і інформації про їх виконання, а також відповідні висновки постійних комісій ради вручаються депутатам не пізніше, ніж за 2 дні до розгляду на сесії ради.

10.3. Рада розглядає проекти Програми економічного і соціального розвитку сільської ради та бюджету, а також інформації про їх виконання по доповідях сільського голови, співдоповідях і висновках постійних комісій ради.

10.4. Програма соціального та економічного розвитку, бюджет і інформації про їх виконання затверджуються радою.

11.Порядок денний сесії:

11.1.Пропозиції до порядку денного сесії сільської ради вносяться сільським головою, постійними комісіями сільської ради, окремими депутатами не пізніше, як за 20 робочих днів до проведення сесії сільської ради. Порядок денний сесії ради формує сільський голова або постійна комісія чи робоча група, яким доручена підготовка сесії, на основі:

а) перспективного та календарного планів роботи;

б) пропозицій постійних комісій;

в) пропозицій окремих депутатів;

г) подання сільського голови.

11.2. Порядок денний та порядок розгляду питань, внесених до нього, затверджується на початку засідання сесії шляхом голосування простою більшістю голосів від присутніх депутатів.

11.3. Голосування проводиться як по кожній пропозиції про зміну порядку денного, так і по черговості розгляду питань. Рішення приймається більшістю голосів від числа присутніх депутатів.

11.4. В порядок денний до його затвердження можуть бути включені за пропозицією постійних комісій, депутатських груп, окремих депутатів, сільського голови інші питання, коли:

- для прийняття рішення з цих питань не потрібно додаткових інформаційних матеріалів;

- підтверджується наявність всіх необхідних матеріалів;

- питання потребує негайного вирішення, при цьому проект рішення готується спеціально обраною редакційною комісією, розповсюджується серед депутатів в процесі роботи сесії.

11.5. В порядку денному кожної сесії передбачається час для депутатських запитань, заяв, різного.

12. Організація роботи сесії сільської ради.

12.1. Реєстрація депутатів, що прибули на сесію, проводиться перед початком сесії, а також в ході сесій в міру її необхідності.

12.2. Головуючий на сесії інформує депутатів про кількість присутніх і відсутніх на сесії депутатів, а також про запрошених на сесію.

12.3. Тривалість роботи сесії встановлюється радою.

12.4. Час для доповідей надається в межах до 30 хвилин, співдоповідей - до 15 хвилин, для виступів – до 5 хвилин. В окремих  випадках, за погодженням з більшістю депутатів, головуючий має право продовжити час конкретному виступаючому.

12.5. Засідання сесії відкривається і ведеться сільським головою, а у випадках, передбачених частиною 6 та частиною 8 статті 46 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, особи, вказані частиною 10 статті 46 цього Закону.

12.6. Головуючий на засіданні:

- інформує про склад і кількість осіб, запрошених на засідання;

- надає слово для доповідей та виступів у послідовності, затвердженій порядком денним, та згідно списку;

- організовує обговорення питань;

- ставить на голосування проекти рішень, пропозицій, доповнення та зміни до них у порядку їх надходження;

- оголошує результати голосування.

- зачитує запитання, довідки, заяви та пропозиції, запити, які надійшли до головуючого.

12.7. Особа, яка не є депутатом, в разі грубого порушення порядку, за розпорядженням головуючого, може бути виведена з приміщення, де проходить сесія.

12.8. Припинення дебатів відбувається за рішенням сесії, яке приймається шляхом відкритого голосування простою більшістю голосів від загального числа присутніх депутатів.

Сесії сільської ради ведуться українською мовою.

12.9. З метою забезпечення нормальної роботи на сесіях утворюються робочі органи. Пропозиції по їх кількісному та персональному складу вносяться сільським головою від імені робочої групи по підготовці сесії.

а) лічильна група – обирається на час сесії з числа депутатів для визначення і узагальнення результатів голосування.

б) секретар сесії, який обирається з числа депутатів для ведення протоколу засідання, розгляду та систематизації запитів, пропозицій депутатів.

Бажаючі виступити на сесії подають секретарю записку, в якій вказується прізвище, ім’я, по батькові, депутат від якого округу, місце роботи, посаду. Секретар встановлює черговість виступаючих залежно від часу подачі депутатом записки на виступ.

13. Прийняття рішень сесії, види голосування і процедура прийняття.

13.1. Рішення ради приймаються відкритим поіменним голосуванням, окрім випадків, передбачених пунктами 4 і 16 статті 26, пунктами 1, 29 і 31 статті 43 та статтями 55, 56 Закону України «Про місцеве самоврядування Україні», в яких рішення приймаються таємним голосуванням.

13.2. Забороняється виносити на повторний розгляд ради питання про звільнення з посади особи з тих самих підстав, якщо таке рішення вже виносилось та було відхилене. Питання щодо повноважень сільського голови повинно прийматися 2/3 голосів від загального складу ради.

13.3. Рішення ради і заяви від імені ради приймаються більшістю голосів від загальної кількості обраних депутатів ради.

13.4. Затвердження порядку денного сесії, порядку розгляду питань та інші процедурні питання приймаються простою більшістю голосів депутатів, тобто, порівнюють тільки цифри „за” і „проти”. Процедурним питанням вважається питання, рішення по якому не потребує оформлення документації.

13.5. Процедура для прийняття рішення включає в себе доповідь (повідомлення), питання і відповіді на них; дебати, заключний виступ доповідача, формулювання рішення та його альтернативи, які виносяться на голосування, зауваження по процедурі і формі голосування по кожній альтернативі.

Час по складових процедури для прийняття рішення встановлюється радою за пропозицією головуючого на сесії за правилами прийняття процедурних рішень.

Якщо пропозиція головуючого на сесії або іншого депутата по цій процедурі не викликає заперечень, голосування може не проводитись.

13.6. При проведенні відкритого поіменного голосування підрахунок голосів доручається лічильній групі депутатів, склад якої визначається сесією.

Таке голосування проводиться шляхом подачі іменних відомостей встановленого зразка. Вони видаються депутатам лічильною групою депутатів під час голосування. Відношення до рішення сесії депутат виказує шляхом відмітки в відповідних графах та особистого підпису напроти свого прізвища, ініціалів та виборчого округу у відомості для голосування. Після підрахунку голосів, головуючий оголошує результати голосування, які оформляються протоколами затвердженими підписами членів лічильної групи депутатів.

13.7. Для проведення таємного голосування і визначення результатів сесія обирає відкритим поіменним голосуванням лічильну комісію. Член лічильної комісії, чия кандидатура обговорюється не бере участі у підрахунку голосів по даному питанню.

Лічильна комісія обирає із свого складу голову і секретаря комісії.

Рішення лічильної комісії приймається простою більшістю членів комісії.

Бюлетені для таємного голосування видають члени лічильної групи відповідно до списку депутатів. Результати таємного голосування оформляються протоколами лічильної комісії, які підлягають затвердженню на сесії відкритим поіменним голосуванням.

13.8. Після підрахунку голосів головуючий оголошує результати голосування.

13.9. В усіх випадках голосування депутат особисто зобов’язаний здійснити своє право на голосування. Депутати, відсутні під час голосування, не мають права подати голос пізніше. Повторно голосування проводиться тільки у випадках виявлення помилок в порядку голосування і проводиться за рішенням сесії.

13.10. Рішення, протокол та інші матеріали сесії оформляються протягом 10 робочих днів після засідання сесії сільської ради.

13.11. Результати відкритого поіменного голосування підлягають обов’язковому оприлюдненню та наданню за запитом відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації». На офіційному веб-сайті ради розміщуються в день голосування і зберігаються протягом необмеженого строку всі результати поіменних голосувань. Результати поіменного голосування є невід’ємною частиною протоколу сесії ради.

 

ІІІ. ПРИЙНЯТТЯ РЕГЛАМЕНТУ, ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО НЬОГО ТА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ЙОГО ПОРУШЕННЯ

1. Даний регламент приймається, доповнюється і змінюється більшістю депутатів від складу ради.

2. Будь-яка зміна регламенту стає постійною нормою і вноситься до основного тексту.

3. Зауваження по порушенню регламенту береться до відома головуючим на засіданні невідкладно. Всі порушення регламенту оголошуються на сесії із указуванням осіб, які їх допустили.

4. Неодноразове порушення регламенту депутатом є підставою для позбавлення його права на виступ по розгляду того чи іншого питання. Це рішення може прийняти головуючий або рада.

 

ІV. МАТЕРІАЛЬНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ РАДИ

1. Майновий комплекс, необхідний для забезпечення діяльності ради і її органів, визначається радою із комунальної власності за поданням сільського голови.

2. Фінансове забезпечення діяльності ради і її органів відбувається за рахунок місцевого бюджету.

3. Розпорядником відповідної частини бюджету є сільський голова.

 

 

 

Секретар сільської ради                                                          А.І. Пономаренко

bottom of page